• FIRMY I INSTYTUCJE
  • KLIENCI INDYWIDUALNI
  • ROLNICY
  • BANKOWOŚĆ INTERNETOWA
  • O BANKU
  • GRUPA BPS
  • KONTAKT
szybki start

AKTUALNOŚCI

09.12.13

Mikołajkowe spotkanie… z huraganowym wiatrem w tle

Z 5 na 6 grudnia zwykł nas (pod warunkiem, że byliśmy rzecz jasna grzeczni) odwiedzać Święty Mikołaj. W tym roku wraz z nim przyszedł orkan Ksawery. Obaj Panowie przemknęli doprawdy w huraganowym tempie. Na dworze wiało, huczało, sypał śnieg, ale nie przeszkodziło to dotrzeć Sołtysom Sołectw Gminy Myślibórz do ciepłej, klimatycznej i pachnącej świętami restauracji hotelu „Piast” w Myśliborzu. Fakt ten ucieszył gospodarzy wieczoru: Arkadiusza Janowicza, burmistrza Myśliborza oraz Elżbietę Stalmach, dyrektora myśliborskiego oddziału GBS Banku, którzy z duszą na ramieniu czekali na swoich gości. Doczekali się:)

Po powitaniu gości burmistrz podziękował sołtysom za realizacje zadań wynikających z Funduszu Sołeckiego w 2013 roku. Beata Pampuchowicz, skarbnik Gminy Myślibórz przedstawiła szacunki wykorzystania funduszu oraz wspomniała o wartościach jakie sołtysi otrzymają na realizacje powierzonych im zadań w nadchodzącym roku. Burmistrz podziękował Elżbiecie Stalmach za pomoc w organizacji spotkania i w ciepłych słowach wypowiedział się na temat GBS Banku, który poza obsługą finansową Urzędu Miasta i Gminy, chętnie wspiera różnego rodzaju działania Gminy i inwestuje w Myśliborzu budując nową siedzibę oddziału. W obecnych trudnych czasach nie jest to normą i niech – jak wyraził się burmistrz – stanowi to jaskółkę zapowiadającą nadejście lepszych czasów.

Elżbieta Stalmach, dyrektor oddziału GBS Banku podziękowała władzom Myśliborza oraz zgromadzonym Sołtysom za zaufanie i współpracę. Wiem, że drżycie Państwo w obawie, że przejdę do prezentacji… (zawieszenie głosu)… nic z tych rzeczy – uspokoiła zgromadzonych – też za nimi nie przepadam. Zamiast standardowej prezentacji zgromadzeni obejrzeli krótki, wzruszający film przedstawiający blisko 70-letnią historię GBS Banku na tle historii kraju i regionu. Po zakończeniu filmu rozległy się gromkie brawa. Pani dyrektor odpowiedziała na pytania sołtysów zainteresowanych głównie kredytami preferencyjnymi dla rolników oraz kredytami z dopłatami na zakup kolektorów słonecznych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Informowała szczegółowo o warunkach ofert, terminach, kwotach dotacji… rozmowy te przeniosły się później do kuluarów
i trwały, i trwały, i trwały….

Jak na mikołajkowe spotkanie przystało, nie zabrakło prezentów w postaci pięknych fotografii autorstwa Pawła Chary ufundowanych przez GBS Bank. Fotografie rozlosowane zostały wśród zgromadzonych na spotkaniu. Burmistrz wręczył sołtysom organizery, zważywszy na ilość zadań, które mają obecnie i mieć będą w przyszłym roku, z pewnością okażą się przydatne.           

Kursy walut
kupnosprzedażśr. NBP
EUR4.08864.29604.1800
USD3.09263.26663.1686
GBP5.11015.44205.2522
Partnerzy
 
ISOBiały Listek CSR POLITYKI dla GBS Banku
Dołącz do nas na Facebook`u
Facebook